Що варто знати про ставки по депозитах в банках

Як відомо, практично всі жителі нашої країни мають можливість вносити власні гроші на рахунки в банках під відсотки, тим самим отримуючи визначений договором прибуток. Такі фінансові операції мають право проводити виключно банківські установи. Саме дякуючи залученим у депозити населення та юридичних осіб банки спроможні виконувати інші задачі. Тому дуже важливо виділити особливу увагу регулюванню відносин між вкладником та банківською установою.

Закон України «Про банки» свідчить, що депозитний вклад представляє собою певну грошову суму, яка вноситься в банк в будь-якій формі. Вкладені гроші знаходяться на особистому рахунку вкладника та можуть бути виплачені йому у відповідності до умов підписаного договору. Власне, договір між фінансовою установою та безпосередньо вкладником підписується перед надходженням грошей на рахунок. Що ж слід пам’ятати про банки та ставки по депозитах в банках?

Умови, які слід брати до уваги перед додаванням грошей на депозит 

Для прикладу, договором депозиту може бути передбачено повернення клієнту раніше вкладених коштів на дещо інших умовах. Такі депозити називають умовними. До того ж, умови за внесенням грошей не можуть іти врозріз закону України. Якщо період зберігання умовних депозитів визначено договором - вони обліковуються як строкові. У разі відсутності конкретного строку в попередньо узгодженому договорі подібні вклади класифікують як на вимогу.

У договорі банківського вкладу, зокрема, міститься наступне:

  1. Вид внесення депозиту.
  2. Розмір суми, яка перераховується на рахунок.
  3. Термін дії договору.
  4. Принцип сплати відсотків або доходу в іншому вигляді.
  5. Можливості передчасного припинення виконання договору.
  6. Важливі додаткові пункти, які затверджені банком та його клієнтом.

Дозвіл на отримання внесків від клієнтів отримують лише банки

Кожен потенційний клієнт може перебрати достатньо чималу кількість банків на будь-який смак, але вибрати один варіант завжди важко. Важливо завжди залишатися уважним в пошуку, оскільки певні доступні банки надають депозитні рахунки за незрозумілими умовами. Такі банки варто видаляти зі списку можливих. Завдання може стати простішим, адже є банківські установи, які пропонують надійні умови оформлення депозитів без всяких умов в договорі. В сфері грошових внесків кваліфікований банк повинен працювати не перший рік і володіти істотним досвідом. Кваліфіковані банківські установи постійно досліджують мінливість ринку. В результаті, надання депозитного рахунку може проводитися на комфортних умовах для клієнта.

Успішний банк багато років успішно знаходиться серед лідерів серед постачальників послуг. Доступні і прості умови депозиту завжди виступають безсумнівним плюсом. Обов'язкові консультації в робочий час також мають місце бути.